camera (sxc.hu)
Zdrowie i uroda

Zostań królową selfie

Jak to jest, że światowej sławy modelki zawsze wyglądają idealnie? Każde selfie wrzucone do Internetu wygląda jakby robił je najlepszy fotograf Olsztyn, choć one zaparcie twierdzą, że strzeliły sobie fotkę tuż po wstaniu.

camera (sxc.hu)
camera (sxc.hu)

Praktyka czyni mistrza

Niestety, tak jak w przypadku wszystkich nabytych umiejętności, tak i w przypadku robienia sobie zdjęć, praktyka czyni mistrza. Z dnia na dzień nie nauczysz się, jak ustawić się w łazienkowym lustrze, by nos wydawał się węższy, oczy większe, a sylwetka szczuplejsza. Istnieje jednak kilka trików, które pomogą ci osiągnąć perfekcję w każdym selfie! Oto one:

MRUGNIJ

Szybkie mrugnięcie tuż przed światłem flesza zapewni ci szerokie, pełne blasku oczy. Oprócz tego, możesz na chwilę przed zdjęciem użyć kropli do zmęczonych oczu – zapewnią ci dodatkową iskrę w spojrzeniu.

POZBĄDŹ SIĘ PODWÓJNEGO PODBRÓDKA

Nie ma nic gorszego, niż podwójny podbródek na słodkim zdjęciu. Aby go uniknąć, przechyl lekko głowę w stronę ramion. Jeżeli to nie pomaga, zastosuj stary hollywoodzki trik – dotknij językiem do przednich zębów. Dzięki temu mięśnie twojej twarzy będą napięte, a co się z tym wiąże – optycznie wyszczuplą newralgiczne miejsca.

PAMIĘTAJ O ŚWIETLE

Unikaj światła punktowego górnego, które powoduje, że każda wystająca część ciała rzuca cień. Szczególnie zwróć uwagę, by nie uwydatniało ono sińców pod oczami. Podczas robienia zdjęć, zawsze ustawiaj się przodem do głównego źródła światła. Dobrze oświetlona twarz wygląda na zdrową i pełną energii, a przecież o to chodzi, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *