narzedzia dentystyczne (sxc.hu)
Zdrowie i uroda

Skalling, lakierowanie i piaskowanie czyli przegląd dentystyczny

Systematyczne wizyty u dentysty, najlepiej raz na pół roku, są gwarancją zdrowych zębów. Dzięki odwiedzaniu stomatologa co sześć miesięcy, możesz mieć pewność, że w twoich zębach nie wytworzy się zaostrzony stan zapalny, który będzie powodował wyjątkowo uporczywy ból i dyskomfort.

narzedzia dentystyczne (sxc.hu)
narzedzia dentystyczne (sxc.hu)

Oczywiście czyszczenie zębów w domu to znaczy szczotkowanie minimum dwa razy dziennie, płukanie jamy ustnej specjalnymi preparatami oraz nitkowanie przynajmniej na wieczór powinno ochronić przed niechcianymi ubytkami, jednak nierzadko zdarza się tak, że domowe sposoby nie wystarczają. Są to bowiem zupełnie podstawowe czynności dotyczące higieny jamy ustnej, które nie zapewniają stuprocentowej ochrony przed ubytkami. Wtedy, gdy czujesz, że coś jest nie tak, musisz udać się do specjalisty – stomatologa.

Każdy dentysta Warszawa centrum na pewno doceni twoje starania o dobry stan uzębienia. Mimo to, z pewnością będzie musiał wykonać skaling, piaskowanie oraz lakierowanie, ponieważ zwykła szczoteczka do zębów, nawet w duecie z drogą pastą do zębów nie uchroni cię przed zbieraniem się osadu oraz kamienia nazębnego, które psują estetykę uśmiechu, oraz – co najgorsze – sprzyjają rozwojowi próchnicy i parodontozy.

Czym jednak są powyższe czynności wykonywane przez stomatologa? Skaling polega na usuwaniu kamienia nazębnego, piaskowanie to ogólnie mówiąc wygładzanie zębów i usuwanie ewentualnych przebarwień. Lakierowanie zaś, to czysta profilaktyka. Nakładanie u dentysty fluoru na zęby w znaczny sposób je wzmacnia oraz uodparnia szkliwo na ewentualne działanie bakterii próchniczych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *