Fitness i ćwiczenia Zdrowie i uroda

Jak pozbyć się trądziku?

Trądzik to choroba skóry, która dotyka nie tylko nastolatków, ale też osoby dorosłe. Należy być ostrożnym przy leczeniu tego problemu i nie eksperymentować z domowymi sposobami, a jak najszybciej zwrócić się do dermatologa.

Jednorazowe zmiany skórne nie zawsze muszą oznaczać trądzik. Dopiero przewlekłe problemy dermatologiczne, przejawiające się jako zaskórniki, pryszcze, czyli tak zwane zmiany łojotokowo- wypryskowe mogą oznaczać poważne zagrożenie dla zdrowia naszej skóry. Zazwyczaj pojawiają się one na twarzy, dekolcie oraz na plecach.

O ile przyczyny trądziku młodzieńczego są i jasne i pewne, a mianowicie związane są z nadmiernym produkowanie przez organizm hormonów w okresie dojrzewania, o tyle przyczyny zmian trądzikowych u osób dorosłych trudno jednoznacznie sklasyfikować. Lekarze często wiążą je ze stresem oraz przyjmowaniem niektórych leków. Powodem często bywa nieprawidłowa dieta. Niektóre produkty zanieczyszczają nasz organizm,  w tym cerę.

summer-cute(sc.hu)
summer-cute(sc.hu)

Problemu jakim jest trądzik Wrocław można więc radzić sobie na kilka sposobów. Przede wszystkim musimy pamiętać o regularnym oczyszczaniu twarzy. W tym celu konieczne są zdrowe, testowane dermatologiczne kosmetyki oczyszczające i usuwające nadmiar sebum. Dbać o cerę należy również stosując peelingi medyczne, które oczyszczają ją bardziej głęboko niż żele czy płyny. Równie ważna jest odpowiednia dieta, zbilansowane i regularne posiłki, pozbawione konserwantów i sztucznych barwników, najlepiej by zawierają zminimalizowana dawkę cukru.

Tak jak we wszystkich innych schorzeniach najlepiej i najbezpieczniej jest skonsultować niezwłocznie problem ze specjalistą, w tym przypadku z lekarzem- dermatologiem.

2 KOMENTARZE

  1. Dermatolodzy przepisują na trądzik od razu silny antybiotyk albo leki ze sterydami, które robią więcej szkody niż pożytku. A czasem wystarczy chociażby skierowanie na oznaczenie poziomu hormonów. U kobiet jest to bardzo często ze sobą powiązane

  2. Trzeba zmienić dietę, zrezygnować z potraw pikantnych, kwaśnych i słodkich. Podobno one powodują problemy ze skórą 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *