Dom i wnętrza

Wnętrze Twoich marzeń

Planujesz  przeprowadzkę do nowego mieszkania? To duży krok w dobrą stronę! Jeśli jednak wahasz się miedzy mieszkaniem w bloku a domem jednorodzinnym, stanowczo doradzam kupno lub budowę domu! Nie musi być duży – to wiąże się z większymi obowiązkami i wyższymi kosztami utrzymania, chociażby ogrzewania. Jednak mały przytulny dom jest najlepszą opcją dla rodziny. Najlepiej z ogrodem, gdzie dzieci będą mogły bezpiecznie się bawić, pies się wybiega, a wieczorami wszyscy razem usiądziecie przy grillu.

Projekt domu – na jaki się zdecydować?

okienko (sxc.hu)
okienko (sxc.hu)

Najpierw wyobraź sobie siebie i swoją rodzinę w domu. Jaki to jest dom, co widzisz? Czy to wielka willa z ogromnym podjazdem i  mnóstwem pokojów, czy może średniej wielkości dom piętrowy? Mi ostatnimi czasy podobają się najbardziej domy parterowe. Półpiętro byłoby tutaj najlepszym rozwiązaniem, jeśli martwisz się o prywatność. Nie wszystkim się w końcu uśmiecha pomysł sypialni i pokoju dzieci na jednym piętrze. Fascynujące są również  projekty domów z poddaszem. Niesamowite, jak poddasze, niegdyś używane jedynie jako strych, miejsce do przechowywania rupieci, zamieniło się dziś w najbardziej przytulną część domu.

Jaki wystrój wybrać do pokoju na poddaszu?

To zależy od przeznaczenia poddasza, a to z kolei jest zależne od Twojej wizji. Najczęściej to miejsce domu wybierane jest na sypialnię małżeńską lub pokój nastolatki. Poddasze już samo w sobie ma dużo uroku. Światło nieśmiało wpada przez sufitowe, niewielkie okna, przez które widać niebo i czubki zielonych drzew. Skośne ściany sprawiają, że pokój jest przytulniejszy i skłaniają do ruszenia wyobraźnią jak ustawić meble.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *