Ekologia i środowisko Społeczeństwo Zdrowie i uroda

Dobrze jedz i pij

Najważniejsze, aby ilość spożywanych fast food ograniczać do minimum. Są to produkty chemiczne, które nie wprowadzają do naszego organizmu żadnych składników odżywczych. Również gotowe dania jakie możemy dostarczać w każdym sklepie skrywają w sobie wiele regulatorów, ulepszaczy smaków – jednym słowem chemii. Zwracaj uwagę na to co jesz. Posiłki budują twoje ciało, odżywiają twój organizm i dają energii do prawidłowego funkcjonowania.

Staraj się wybieraj produkty w jak najmniejszym stopniu przetworzone, najlepiej wybierać ekologiczne, jednak czasami są znacznie droższe od standardowych. Dlatego dobrym sposobem jest zwiększenie ilości spożywanych warzyw i owoców. Posiadają one wiele cennych i niezbędnych składników odżywczych dla naszego organizmu.  Dodatkowo są nieocenionym źródłem witamin, błonnika, fitozwiązków.

Pamiętaj, że jedząc warzywa redukujesz ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory, cukrzycy, miażdżycy, zawału serca, zmniejszenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Z  wielu badań na temat żywienia wynika, że powinniśmy spożywać nawet 9 porcji warzyw i owoców każdego dnia. I nie jest to wcale takie skomplikowane jak badanie ojcostwa, bo możemy je przyjmować w postaci soków, koktajli, sałatek, zup krem.

ogród(sxc.hu)
ogród(sxc.hu)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *