Zdrowie i uroda

Metody rehabilitacji. Szansa na powrót do pełnego zdrowia

Zdrowie jest największą wartością jaką mamy. Tracąc je tak naprawdę wiele rzeczy przestanie stać dla nas otworem. O tym przekonały się osoby, które usłyszały wyrok – chorujemy na coś śmiertelnego. W takim przypadku świat zawala się nam na głowę, a my zaczynamy odliczać dni do tego momentu aż znikniemy z tego świata. Dlatego mając możliwość powinniśmy zawsze podejmować się leczenia. Szczególnie jeżeli choroba nie jest jeszcze bardzo zaawansowana. Wiele osób byłoby w stanie wyleczyć się całkowicie, ale niestety nie mają pieniędzy na wykupienie drogich lekarstw czy też na przeprowadzenie kosztownych badań. Dlatego tak wiele osób musi czekać na rozwój choroby i w tym czasie nie jest w stanie zrobić nic konkretnego. Każdy dodatkowy tydzień zwłoki może sprawić, że schorzenie stanie się niemożliwe do wyleczenia. Jest też wiele osób, których choroba powstała na skutek wypadku samochodowego. Takie osoby zwykle są niepełnosprawne, mają paraliże, niedowłady i inne tego rodzaju dolegliwości.

Rehabilitacja

Jest to niezwykle przykre, ponieważ w ciągu ułamka sekundy można przekreślić kogoś marzenia. Wiele takich osób zostało przykutych do łóżka nie z własnej winy. Wystarczyło, że znaleźli się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Paraliże najczęściej powstają na skutek uszkodzenia nerwów, rzadziej mózgu. W każdym z tych przypadków jest to sprawa bardzo trudna do rozwiązania. Powstałe w ten sposób uszkodzenia nie cofną się same z siebie. Przeważnie będziemy musieli poświęcić dużo czasu, aby odzyskać przynajmniej marginalne czucie w uszkodzonym miejscu. Często nie da się cofnąć takich zmian – tak się dzieje na przykład wtedy, gdy mamy do czynienia z przerwaniem rdzenia kręgowego. Nie oznacza to jednak, że jedyną rzeczą jaka nam powstała jest pogodzenie się z takim stanem. Nigdy nie powinniśmy przerywać rehabilitacji. Powinniśmy utrzymywać ciało w dobrym stanie – o ile w ogóle można tak to nazwać. W tym celu konieczna jest rehabilitacja, która najczęściej odbywa się w szpitalnym oddziale. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo w takim miejscu jedynie minimalna część uwagi zostanie poświęcona nam.

Niepełnosprawność nie jest wyrokiem (sxc.hu)
Niepełnosprawność nie jest wyrokiem (sxc.hu)

Powrót do pełni zdrowia

O wiele lepiej jest zacząć się rozglądać nad rozwiązaniami, które będą w stanie zapewnić nam zdecydowanie lepsze rozwiązania. Mowa przede wszystkim o możliwości wyjazdu do innej miejscowości, gdzie będziemy mogli odbyć turnusy rehabilitacyjne. Jest to świetne rozwiązanie, które może pomóc nam w powrocie do sprawności. Przede wszystkim znacznie więcej czasu zostanie nam poświęcone niż w typowym miejscu w prywatnych placówkach. Będziemy mogli liczyć też na skorzystanie z bardziej zaawansowanych maszyn i zabiegów. Z pewnością będą one skuteczniejsze i może będą stanowiły dla nas przełom. Nawet częściowe powrócenie czucia jest dużym sukcesem. Nie dość, że samo w sobie jest to efektem to jeszcze pozytywnie wpływa to na naszą motywację. Zyskujemy nowej nadziei, że w przyszłości będziemy mogli powrócić do większej sprawności niż ma to miejsce obecnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *