Rozrywka

Capoeira – taniec czy sztuka walki?

Taniec jest w kulturze wszystkich ludzi bardzo istotną kwestią. Od lat towarzyszy ludziom każdego dnia, dostarczając całkiem sporo rozrywki i zabawy. Ludzie tańcząc bawią się i spędzają w taki sposób naprawdę miło czas. Jednak istnieje wiele ciekawych stylów tańca, które popularne są dzisiaj mniej lub bardziej. Jednym z takich tańców jest Capoeira.

Taniec wywodzący się ze sztuki walki

Capoeira swoje korzenie ma w sztuce walki pochodzącej z rejonów afrykańskich i brazylijskich . Była to sztuka walki polegająca na wykonywaniu wielu płynnych i szybkich ruchów, które miały zaskoczyć nawet najbardziej uważnego przeciwnika. Dzięki temu ta sztuka walki, bardzo często wyglądała niemal jak widowiskowy taniec. Na przestrzeni lat, stało się właśnie tak, że capoeira coraz częściej kojarzona była właśnie z tańcem. Na dzień dzisiejszy istnieje wiele szkół tańca, w której regularnie prowadzi się zaawansowane lekcje tego tańca.

Walka czy taniec? (sxc.hu)
Walka czy taniec? (sxc.hu)

Jak wygląda taniec?

Najważniejsze w tańcu opartym na tej sztuce walki jest jednak to, by ruchy wykonywane na przykład przez dwie tańczące osoby, wykonywane były w taki sposób, by nikt nikomu nie zrobił żadnej krzywdy. Zazwyczaj jedna osoba wykonuje ruchy przypominające nieco ataki, a druga unika ich w efektowny sposób. Robi to niesamowite wrażenie. Niektóre ruchy w tym tańcu przypominają nieco elementy tańca jakim jest breakdance, są one równie widowiskowe i potrafią czasami zaprzeć dech w piersiach. Jednak nauka Capoeiry wymaga niesamowitej sprawności fizycznej oraz zdrowia na odpowiednim poziomie. Najważniejsze jest by wykonywać wszystkie ruchy bardzo sprawnie i szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *