Zdrowie i uroda

Dbajmy o zdrowie własnych zębów!

Zdrowie i białe zęby są marzeniem nie tylko gwiazd Hollywood, ale również zwykłych ludzi. Wiele tak naprawdę zależy od nas i naszej higieny. Jeżeli o swoje uzębienie będziemy dbać i pielęgnować je to możemy zapomnieć o problemach, próchnicy czy paradontozie. Jeżeli jednak odpuścimy sobie higienę to możemy niestety się dość mocno przeliczyć – problemy wystąpią szybciej niż się spodziewamy. Dlatego już teraz warto jest zmusić się do tego, aby regularnie dbać o jamę ustną. Tak naprawdę nie kosztuje to nas zbyt wiele pieniędzy ani czasu. Podstawą jest szczotkowanie zębów. Do tego celu możemy wykorzystywać standardowych szczoteczek manualnych, jak również używać tych elektrycznych. Wybór tak naprawdę będzie zależny od nas. Każda z nich jest w stanie pomóc nam w utrzymaniu czystości jamy ustnej. Ważniejsza kwestią będzie wybranie odpowiedniej pasty, która będzie pozwalała nam osiągnąć zamierzony efekt. Na rynku jest zatrzęsienie tych produktów.

Pasta do mycia zębów

Pasty do zębów występują w wielu rożnych wariantach. Możemy więc spotkać się z takimi, które są przeznaczone do codziennego mycia, ale też do wybielania zębów, usuwania kamienia, zwalczania paradontozy, ziołowe, smakowe, odświeżające itd. Musimy wybrać taki wariant, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Pamiętajmy, że niektóre z past mogą podrażniać bardziej wrażliwe zęby. Musimy na to uważać, aby poprzez nieodpowiednią higienę jeszcze bardziej sobie nie zaszkodzić. Samo mycie zębów jest kluczowe, ale nie wystarczy, oprócz tego będziemy musieli jeszcze dbać o usuwanie resztek pokarmowych. Dokonuje się tego za pomocą nici dentystycznych. One również dostępne są w różnych wariantach. Mogą być woskowane, pęczniejące, perforowane itd. Wybieramy takie, które są dla nas najwygodniejsze. Możemy do tego celu wykorzystać również wykałaczki oraz irygator. Pamiętajmy tylko, aby robić to po każdym zjedzonym posiłku – wtedy nie będą one zalegały między zębami i nie będzie dochodziło do rozwoju próchnicy.

Mycie zębów (sxc.hu)
Mycie zębów (sxc.hu)

Leczenie stomatologiczne

Dbając o zęby mamy zdecydowanie większą szansę na uniknięcie problemów zdrowotnych. Nie zawsze jest to jednak możliwe i nawet odpowiednio o nie dbając możemy narazić się na pewne sytuacje, które będą wymagały ingerencji lekarza stomatologa. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest w stanie pomóc nam dotrzeć do każdego zakątku zęba. W ten sposób jesteśmy w stanie go dokładnie wyleczyć i usunąć np. stan zapalny, który powodował bóle zębów i dziąseł. Jest to zadanie, które z całą pewnością będzie wymagało anielskiej cierpliwości i dużego opanowania. Zabiegi wykonywane są w znieczuleni więc są one niemal całkowicie bezbolesne. Jedynie ukłucie w trakcie znieczulania jest odczuwalne. Zaleca się, aby przeprowadzać częste kontrole stomatologiczne – najrzadziej co trzy miesiące. W ten sposób będziemy mogli szybko reagować na pojawiające się problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *