Zdrowie i uroda

Co pomoże na ból pleców?

Wiele osób z pracą siedzącą może skarżyć się na bóle kręgosłupa, które w jednym przypadku mogą być nieduże, a w innym bardzo poważne. Jak możemy sobie radzić z poważnymi bólami pleców i kiedy powinniśmy udać się do lekarza?

Kiedy do lekarza?

Najlepiej do lekarza udać się w momencie, gdy ból pleców staje się tak duży, że praktycznie uniemożliwia dalsze funkcjonowanie. Choć czasami lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto udać się do lekarza już w momencie, gdy ból pleców nie ustępuje przez dłuższy czas i jest dokuczliwy. W tym momencie warto zastanowić się nad sposobami radzenia sobie z bólem pleców, które niekoniecznie obejmują leki przeciwbólowe.

Własne sposoby na ból

Pierwszym ze sposobów na ból kręgosłupa może być regularna dawka aktywności fizycznej. Pozwala się to rozciągnąć i uelastycznić nasz kręgosłup, mięśnie i stawy, co może zredukować ból naszych pleców. Innym sposobem może być udanie się na profesjonalny masaż https://www.salondewi.pl/, który również pozwoli uelastycznić mięśnie i stawy, a także pozwoli na zredukowanie dolegliwości bólowych.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *