Ekologia i środowisko

Dlaczego ceny i warzyw ciągle rosną ?

Z sezonu na sezon coraz więcej osób dostrzega, że oferowane na targach i w sklepach warzywa i owoce są coraz droższe. Jeszcze kilka lat temu takie ceny byłyby nie do pomyślenia i mało, który klient by się zdecydował na zakup. Obecnie jednak sytuacja się zmieniła i mimo takich cen wiele osób decyduje się na zakup, co jednak sprawia, że te dobra natury są tak drogie ?

Skutki warunków atmosferycznych

Tak naprawdę największy wpływ na cenę wszystkich dóbr natury ma ona sama. Przeróżne susze, powodzie niszczą uprawy przez co rolnicy pozbawieni się możliwości zarobku. Mniejsze zbiory oznacza wyższą cenę, w końcu każdy rolnik aby się utrzymać musi na siebie zarobić a poświęcony czas i wysiłek przecież nie jest darmowy.

Inflacja a koszty rolnika

Niestety na cenę wszystkich dóbr ogromny wpływ ma także inflacja, która niestety z roku na rok jest coraz wyższa. Powoduje ona spadek wartości pieniądza a to objawia się wyższymi cenami. Dlatego rolnicy, którzy ponoszą wyższe koszty za maszyny, części do nich, smary https://www.agrioutlet.eu/pl/p/Filtr-oleju-W21ESO1C00-Filtr-oleju-Kubota/101również podnoszą ceny swoich towarów. Jest to po części błędne koło, jednak odpowiednie zarządzanie gospodarką może je zatrzymać.

Przydomowe uprawy

Ceny wzrosły również dlatego, że kiedyś klientów na warzywa było zdecydowanie mniej. Prawie każdy w swoim ogródku uprawiał ziemniaki, ogórki czy pomidory. W obecnych czasach, w tempie jakim żyjemy mało kto ma na to czas, dlatego wszystko decydujemy kupować się w sklepach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *