Biznes i finanse

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Rozpoczynając swoją pierwszą działalność gospodarczą przedsiębiorca może nie zdawać sobie sprawy z tego jak ważna jest księgowość w firmie. Z racji na liczną ilość biur rachunkowych wokół niego, jego wybór może być w zasadzie losowy. Zmieniając biuro po czasie może być zbyt późną decyzją, szczególnie gdy sprawi ono jakieś problemy.

Kompetencje

Prawdopodobnie najważniejsza kwestia, która wpływa na decyzje. Przed wyborem odpowiedniego biura rachunkowego należy sprawdzić jego doświadczenie. Aby tego dokonać należy sprawdzić jego certyfikaty czy zezwolenia. O ile teoretycznie nie są one wymagane do założenia biura rachunkowego to na pewno pomogą by przekonać się o ich umiejętnościach.

Cena

Koszt zatrudnienia biura podatkowego powinien być adekwatny do jego doświadczenia. Wiadomym jest, że w większości przypadków większa cena przypada bardziej wykwalifikowanym biurom. Mniejsza cena może wiązać się z mniejszym zakresem możliwości biura. Warto jest osobiście przejść się do biura by sprawdzić czy warte jest swojej ceny.

Usługi

Każde biuro zajmuje się różnymi usługami poza tymi podstawowymi.
Biuro rachunkowe Chrzanów świadczy również takie usługi jak deklaracje i zeznania podatkowe czy optymalizacja obiążeń podatkowych. Poza tym oferują też usługi BHP takie jak nadzorowanie czy szkolenia.

Nasze dokumenty

Ważny jest sposób w jaki przekazywane są nam dokumenty. Przed wyborem biura rachunkowego upewnij się, czy dokumenty przekazywane są doręcznie, pocztą czy drogą elektroniczną. Wpływa to na szybkość i wydajność pracy.

Niezwykle ważny jest również sposób, w jaki biuro rachunkowe przetrzymuje nasze dokumenty. Dokumenty przechowywane w biurze mają małą szansę na zniszczenie czy zagubienie, a w razie kontroli, na przykład skarbowej, księgowa bez problemu może je przedstawić do wglądu.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *