Zwierzęta

Godne życie zwierząt domowych

Wiele osób ma w domu psa lub inne zwierzę. Są one z reguły przyjaciółmi domu i kimś ważnym dla domowników, ale niestety nie zawsze – zdarzają się również takie sytuacje, gdy są one poniżane i wręcz maltretowane. Na szczęście są to raczej pojedyncze przypadki, a nie reguła, co jednak nie zmienia faktu, ze takich aktów przemocy jest zbyt wiele. W każdy mieście dochodzi do takich sytuacji, gdy zwierzęta są bitne lub głodzone przez właścicieli. Nasuwa się więc pytanie – skoro takie osoby nie lubią zwierząt to dlaczego je przygarnęli do siebie? Gdyby ktoś inny wziął je do siebie to mogłyby uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Dlatego jeżeli mamy w swoim posiadaniu psa to warto jest zająć się nim w jak najlepszym stopniu. To, że znalazł się w naszym mieszkaniu jest tylko naszą decyzją i w tym momencie stajemy się odpowiedzialni za jego los. Oczywiście mogą zdarza się takie sytuacje, gdy będziemy zdenerwowani na zwierzę, ale nie możemy ich za to winić – w końcu nie robią niczego złośliwie, a raczej przypadkowo i przez swoją niezdarność.

Pies rozrabiaka

Jeżeli pies jest odpowiedzialny za jakieś szkody luz niszczenia w domu to nie jest to powód do tego, aby go za to karać. Wiemy przecież, ze zwierzęta nie działają złośliwie i jeżeli dojdzie do takiej sytuacji to jest to wyłącznie przypadek, który mógł się przytrafić każdemu. Oczywiście nie może się obejść też bez kary, ale na pewno nie będzie to bicie zwierzęcia – raczej zabranie psich przysmaków i nakrzyczenie na niego w taki sposób, aby zrozumiał że stało się coś złego. Zwierzęta mogą być też niekiedy problemem jeżeli chcemy wyjechać na dłuższy czas. Nie zawsze możemy przyróżować z psem i w tym czasie będzie on musiał zostać pod opieką kogoś innego. Nie zawsze łatwo nam będzie znaleźć kogoś kto będzie gotowy na takie poświęcenie.

Psy to najczęściej kupowane zwierzęta domowe (sxc.hu)
Psy to najczęściej kupowane zwierzęta domowe (sxc.hu)

Hotel dla psów

W takich sytuacjach pewnym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości, które oferowane są przez tzw. hotele dla psów. Są to miejsca, gdzie za pewną opłatą będziemy mogli zostawić swojego czworonoga. Będzie miał zagwarantowaną opiekę, możliwość wyjścia na spacer, posiłki każdego dnia itd. jest to więc rozwiązanie, które sprawdza się idealnie. Co prawda kosztuje dość sporo, ale jest to znacznie lepsze wyjście z sytuacji niż oddanie go do schroniska, gdzie warunki są nieporównywalnie gorsze niż ma to miejsce w hotelu.

1 KOMENTARZ

  1. Nie kupujmy psa w ciemno, bo możemy się przeliczyć. Jeżeli ktoś nie wie w jaki sposób obchodzić się ze zwierzętami to nie będzie wiedział jakie obowiązki są z nim związane.

Komentarze są wyłączone.