Motoryzacja i transport

Silniki elektryczne

Silniki elektryczne już od dawna znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Wykorzystywane są w różnych branżach i często stanowią lepsze i bardziej efektywne źródło zasilania niż w przypadku tradycyjnych silników spalinowych. Wykorzystują one energie elektryczną i zamieniają ją w energię mechaniczną. Często stosuje się je jako dodatkowe źródło energii, będące zabezpieczeniem dla głównego silnika.

Zastosowanie

W ostatnich czasach silniki elektryczne są coraz częściej wykorzystywane w samochodach. Jest to głównie spowodowane protestami ekologów związanymi z dużą ilością emitowanych spalin przez zwykłe silniki spalinowe. Zasięg takich silników jest jednak stosunkowo mały więc po zaledwie kilkunastu kilometrach konieczne jest ponowne naładowanie go. Może to stanowić poważny problem, więc oprócz jednostki elektrycznej montowana jest również jednostka spalinowa, którą może pracować oddzielnie lub razem z silnikiem elektrycznym. To bardzo wygodne rozwiązanie, które dodatkowo pozwala na naładowanie zużytych akumulatorów podczas jazdy na samym silniku spalinowym. Silniki elektryczne o różnej mocy znajdują również zastosowanie w innych pojazdach takich jak wózki widłowe czy też we wszelkich maszynach w zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Nie wytwarzają one spalin przez co świetnie nadają się do wykorzystania w zamkniętych pomieszczeniach.

Niektóre wózki widłowe korzystają z silników elektrycznych (sxc.hu)
Niektóre wózki widłowe korzystają z silników elektrycznych (sxc.hu)

Usterki

Niestety jak to bywa z każdymi urządzeniami, silniki elektryczne również posiadają usterki. Przezwajanie silników pozwoli nam na ich naprawę oraz powrót do odpowiedniego działania. Dzięki temu będziemy w stanie powrócić do codziennych czynności, które dzięki tym silnikom stają się o wiele prostsze, bowiem wiele urządzeń codziennego użytku korzysta właśnie z tego rodzaju silników.

1 KOMENTARZ

  1. Samochody elektryczne to przyszłość. Już teraz mogłyby stać się nową generacją pojazdów, ale niestety bez odpowiedniej infrastruktury stosowanie ich byłoby problematyczne. Wybudowanie na stacjach paliw szybkich złączy do ładowania jest jak na razie priorytetem. Taka Tesla ma osiągi lepsze niż jakikolwiek samochód tej klasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *