Podróże Rozrywka Sport Zdrowie i uroda

Co robić na wakacjach w Chorwacji?

Kiedy mówimy o Chorwacji, zazwyczaj myślimy o wylegiwaniu się i opalaniu w gorącym słońcu. Możliwości jest jednak wiele więcej.  Wyjechanie na kilkanaście dni aby tylko leżeć i sączyć chłodny napój zdaje się być marnotrawstwem czasu, kiedy podniesiemy głowę i uruchomimy wyobraźnię. Poniżej znajduje się kilka pomysłów na to, co można robić na wakacjach w Chorwacji.

Siatkówka plażowa

Plaże w Chorwacji są i piaskowe i kamieniste. Jeżeli spędzacie urlop w pobliżu tej pierwszej, nie zapomnijcie wziąć ze sobą piłki do siatkówki plażowej. Nawet jeżeli jesteście tylko we dwoje, nie martwcie się, po kilku minutach na pewno dołączą do was inni turyści znudzeni opalaniem się. Pamiętajcie tylko o tym, żeby nakremować się kremem do opalania. Przy takiej ekspozycji na słońce zwiększa się możliwość poparzeń słonecznych.

holiday(sxc.hu)
holiday(sxc.hu)

Nurkowanie

Są miejsca u wybrzeży Chorwacji, gdzie można oglądać piękną rafę. Możecie się tam wybrać i spróbować nurkowania lub bezpieczniejszej opcji – snorkelingu. Dla Waszego bezpieczeństwa nałóżcie płetwy lub specjalne obuwie ochronne. W chorwackiej rafie czai się mnóstwo jeżowców, których kolce mogą wbić się w stopę i zepsuć cały wyjazd.

Rejs

Romantyczne rejsy chorwacja marzą się nie jednej zakochanej dziewczynie. Zwłaszcza te o zachodzie słońca. Wpatrywanie się w złocistą kulę zatapiającą się w błękicie morza zwieńczone pocałunkiem jest idealnym sposobem na uświetnienie waszego pobytu.

Na sportowo

W chłodniejszy dzień możecie udać się na przejażdżkę  rowerową lub jogging wzdłuż brzegu morza. W ten sposób połączycie wspólne spędzanie czasu, poprawianie kondycji fizycznej i psychicznej, a także zwiedzicie okolicę.

2 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie byłem w Chorwacji, droga jest taka podróż? Mógłby mi ktoś odpowiedzieć? Z góry dzięki.

  2. Uwielbiam nurkować, więc będę miał co robić w Chorwacji. Gorzej z moją żoną. Najwyżej będzie się opalała całe dwa tygodnie 🙂

Komentarze są wyłączone.