Dom i wnętrza Zwierzęta

Wytęp szczury!

Być może nie znałeś wcześniej pojęcia deratyzacja. Pochodzi ono od angielskiego słowa „rat”, które oznacza szczura. Zatem deratyzacja, to odszczurzanie. Jest to dość niewdzięczny temat, ale skoro już tu jesteś, to znaczy, że znalazłeś u siebie w piwnicy lub w zakładzie produkcyjnym szczura i szukasz pomocy. Dowiedz się zatem jakie szkody mogą wyrządzić szczury i w jaki sposób wytępić gryzonia.

sklep spożywczy (sxc.hu)
sklep spożywczy (sxc.hu)

Przede wszystkim, jeśli prowadzisz halę targową, sklep spożywczy albo zakład produkujący żywność, albo magazyn tę żywność przechowujący i znajdziesz u siebie  szczura, to masz problem. Deratyzacja w takich miejscach jest wymagana przez prawo, a dokładniej poczytasz o tym w ustawie o czystości gmin. Natomiast problem ten jest do rozwiązania. Deratyzacja warszawa przeprowadzana jest przez specjalizujące się w tym temacie firmy. Mają one swoje sposoby i specjalnie opracowane trucizny, pozwalające na wytępienie szczurów.

Brudny szczur niemile widziany

Należy chyba zacząć od tego, że szczury są po prostu brudnymi nosicielami bakterii i chorób.  Chyba nawet obrońcy praw zwierząt muszą się z tym zgodzić. Mocz, odchody, włosy czy  pazury tych zwierząt mogą wyrządzić wiele szkód , przede wszystkim zdrowotnych. Szczury lubią zanieczyszczone miejsca, dlatego żyją w śmietnikach, ściekach i na wysypiskach śmieci. Krótko mówiąc, szkodniki te rozprzestrzeniają bakterie i choroby i nie chcesz ich widzieć w pobliżu żywności. Szczególnie, że tę żywność szczury chętnie zjedzą i pogryzą.

3 KOMENTARZE

Komentarze są wyłączone.