Prawo

Licytacje komornicze to codzienność

W życiu człowieka mogą zdarzyć się naprawdę nieprzewidziane zdarzenia. Nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko kontrolować. Jest to dla nas poważny problem, który w efekcie może nas sporo kosztować. Najtrudniej jest przewidzieć kwestie związane z naszymi finansami. Bardzo często bierzemy na siebie kredyty lub inne zobowiązania, a później okazuje się, że tracimy pracę lub wydajemy oszczędności na leczenie. Takie rzeczy są nieprzewidywalne i dlatego musimy zawsze mieć z tyłu głowy, że nasz wysoki poziom życia może kiedyś przeminąć.

Nie powinniśmy żyć ponad stan, ponieważ może zakończyć się to w bardzo nieprzyjemny sposób. Przede wszystkim możemy stracić zupełnie płynność finansową i nie będziemy w stanie spłacać zobowiązań, na które się zdecydowaliśmy. Możemy wykorzystać opcję wakacji kredytowych lub też odroczenia spłaty z powodu straty pracy, ale to też nie potrwa wiecznie. Musimy szybko stanąć na nogi, bo jeżeli tego nie zrobimy to będziemy musieli liczyć się z pewnymi problemami, które mogą kosztować nas naprawdę wiele.

Finanse (sxc.hu)
Finanse (sxc.hu)

Zajęcie naszych osobistych rzeczy może być bolesne

Przede wszystkim ruszy przeciwko nam postępowanie komornicze, które będzie polegało na zajęciu składników majątkowych którymi dysponujemy. Jest to dla nas wielki problem, bo możemy stracić wszystkie pieniądze jakie posiadamy, a w tym również majątek zgromadzony w nieruchomościach czy przedmiotach codziennego użytku. Egzekucja komornicza rozpoczyna się od zajęcia pieniędzy, które znajdują się na kontach osobistych i rozrachunkowych. Jeżeli ta kwota jest wystarczająca do spłaty wierzyciela to nie podejmuje się już kolejnych akcji. Z reguły jest to jedynie niewielki ułamek kwoty, która będzie potrzebna. W takiej sytuacji zajmuje się wszelkie nieruchomości, które są w posiadaniu takiej osoby. Jeżeli dysponuje ona tylko jednym lokalem (w tym, w którym mieszka) to z oczywistych względów nie może zostać ona zajęta. Pieniądze będą możliwe do odzyskania z ruchomości. W pierwszej kolejności zajmowane są samochody, które mają dużą wartość. W kolejnej będzie to sprzęt elektroniczny (telefony komórkowe, laptopy, tablety, wieże, kina domowe itd.), a później AGD i RTV.

Licytacje komornicze to codzienność

Są to przedmioty o dużej wartości, które zajmuje komornik w Krakowie. Takie rzeczy trafiają najczęściej na licytację komorniczą, w której wziąć udział może każdy kto nie ma ograniczonych możliwości prawnych. W czasie takiej licytacji można odkupić wszystkie zajęte przedmioty za ułamek ich prawdziwej wartości. Dla osób biorących udział w aukcji jako kupujący jest to korzystna sytuacja, która pozwala na wzbogacenie się. Dla osoby, która podlegała egzekucji jest to już gorsza wiadomość. Majątek, który został zarekwirowany zwykle jest dużo warty a zostanie odsprzedany za maksymalnie 60% wartości. Nawet jeżeli wystarczy to do spłacenia zadłużenia to i tak pozostaniemy bez niczego i będziemy musieli odbudować swoje życie i zgromadzić swój majątek. Dlatego lepiej unikać sytuacji, które mogą narazić nas na problemy ze spłatą zadłużenia względem wierzyciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *