Rozrywka

Dlaczego gry są tak atrakcyjne dla młodzieży?

Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest cała masa. Wśród młodego pokolenia można jednak zauważyć, że to gry wideo mają palmę pierwszeństwa i zawsze są najchętniej wybierane. Dlaczego właśnie do nich tak chętnie powracają? Przede wszystkim dlatego, że są lepszym nośnikiem emocji niż książka czy film. Tutaj nie tylko oglądamy historię, ale również możemy brać w niej udział. I to niezależnie od tego czy jest to gra sieciowa, sportowa czy RPG. Twórcy starają się wykreować świat, który będzie wiarygodny i atrakcyjny dla potencjalnego gracza. Mogą osiągać to na wiele sposobów, bo nie mają takich ograniczeń czasowych jak ma to miejsce na przykład w przypadku filmów, które rzadko kiedy przekraczają 2,5 godziny. Najdłuższe produkcje oferują fabułę na ponad 100 godzin, a do tego dochodzą jeszcze aktywności poboczne oraz dodatki. W ciągu tak długiego czasu możliwe jest wykreowanie przekonującego świata, czego nigdy nie da się osiągnąć w przypadki filmu. Książka również nie jest w stanie tak mocno zaangażować naszej uwagi – nie mamy żadnego wpływu na wydarzenia, które się w niej rozgrywają.

Wpływ na wygląd świata

W przypadku gier możemy nie tylko sterować postacią w fikcyjnym świcie, ale również go kształtować. Często okazuje się, że mamy wiele możliwości na wykonanie jakiegoś zadania. Będąc komandosem na misji możemy na przykład podejść do zadania w sposób dyskretny i spróbować ominąć lub obłuszczyć przeciwników. Jeżeli jednak nie mamy czasu lub sytuacja wymaga większych nakładów pracy to będziemy mogli sięgnąć po broń i rozwiązać problem w bardziej konwencjonalny sposób. W grach RPG często mamy możliwość na rozwikłanie problemu na przynajmniej trzy różne sposoby. Rozmowa z napotkanymi postaciami może zdecydować o tym jakie sytuacje się później wywiążą. To właśnie jest najciekawszy aspekt gier – możemy wczuć się w postać i realnie brać udział w tym, co dzieje się na ekranie. Oczywiście nie wszystkie gry są tak skomplikowane. Niektóre z nich to tylko czysta i niczym nieskrępowana zabawa. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Pad do konsoli Sony (sxc.hu)
Pad do konsoli Sony (sxc.hu)

Wymiana gier wideo

Największym problemem gier to ich wysoka cena. Za topową produkcję w dniu premiery możemy zapłacić nawet ponad 200 złotych. To dużo biorąc pod uwagę średnie zarobki w Polsce. Pamiętajmy, że do tego należy doliczyć też sprzęt, który może kosztować kilka tysięcy złotych. Nie każdy ma pieniądze, aby ciągle ulepszać swój sprzęt. Nic dziwnego, że ludzie szukają sposobów, aby obniżyć ich cenę. Jednym ze sposobów jest wymiana gier. Dzięki niemu jesteśmy w stanie dostać tytuł, w którego jeszcze nie graliśmy i to bez wydawania pieniędzy. Wymieniając kilka starszych gier jesteśmy w stanie dostać coś nowszego lub znacznie droższego. Przy tym należy pamiętać, że wymieniamy je za tytuły, w które już nie gramy i jedyną rzeczą, które one robiły to kurzyły się na naszej półce. Dla wszystkich osób, które nie kolekcjonują gier jest to świetne rozwiązanie na obniżenie kosztów. Można również próbować je sprzedać – w ten sposób dostaniemy pieniądze, które będziemy mogli dołożyć do nowej gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *