Przemysł i technika

Wybieramy sprzęt fotograficzny dla profesjonalistów

Robienie zdjęć stało się niezwykle popularne w naszym społeczeństwie. Szczególnie widać to po młodym społeczeństwie, które w każdej sytuacji są w stanie wyciągnąć telefon i sfotografować to, co znajduje się dookoła nich. Jeżeli jednak chcemy zająć się tym bardziej na poważnie to powinniśmy podejść do tego rozwiązania w nieco inny sposób. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w sprzęt, który będzie pozwalał na wykonanie zdjęcia w dużej rozdzielczości i dobrej jakości. Większość osób ma w swoim domach najprostsze aparaty tzw. kompakty. Są one proste w użyciu, ale również nie oferują zbyt dobrej jakości. Jest to dla nas dość poważny problem, bo za ich pomocą wykonanie odpowiedniego zdjęcia nie będzie raczej możliwe. Są to aparaty typowo turystyczne, które przeznaczone są raczej dla amatorów, którzy po prostu chcą mieć pamiątkę z jakiegoś wypadku. Ich zaletą jest to, że nie potrzeba żadnej wiedzy, aby móc robić nimi zdjęcia.

Aparaty kompaktowe i ultra-zoomy

Wszystkie parametry ustawiane są automatycznie, a my jesteśmy w stanie jedynie zdecydować o tym czy ma to być portret, krajobraz, zdjęcie nocne itd. Jest to banalne i nawet osoby nie mające na co dzień kontaktu z elektroniką są w stanie zrobić zdjęcie. Jakość takich aparatów pozostawia wiele do życzenia. Bardzo często ich jakość jest zbliżona do telefonów komórkowych. jedyną różnicą jest lepsza lampa błyskowa i większa bateria. Możemy kupić je za niewielkie pieniądze (już od kilkuset złotych), ale warto się nad tym mocno zastanowić. Jeżeli będziemy chcieli mieć nieco bardziej profesjonalny sprzęt to dobrze jest zdecydować się na aparat hybrydowy lub ultrazoom. Kształtem przypomina już bardziej profesjonalne urządzenia. Ma też wiele opcji, które są możliwe do edycji. Jesteśmy w stanie lepiej zapanować nad zdjęciem i sprawić, że będziemy mogli osiągnąć upragniony przez siebie efekt. Mamy też całkiem dobry zoom optyczny, który pozwala nam zrobić zdjęcie bezstratne. Do takich fotografii należy jednak używać statywów, aby zdjęcie było ostre i nie poruszone.

aparat_cyfrowy 3

Lustrzanki cyfrowe i wyposażenie

Fotograf będzie potrzebował jednak specjalistycznego i profesjonalnego sprzętu. Do takich zaliczają się lustrzanki cyfrowe. Pozwalają one na zrobienie zdjęć o naprawdę wysokiej jakości. Ich użytkowanie nie jest jednak łatwe – nie każda osoba będzie w stanie za ich pomocą zrobić odpowiednie zdjęcie. Musimy wiedzieć o kilku bardzo ważnych elementach np. ustawianiu przesłony, czasu migawki, światła itd. W ten sposób jesteśmy w stanie manipulować parametrami aparatu i zrobić zdjęcie o idealnej jakości. Jest to sprzęt drogi, bo sam korpus (body) może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Do tego konieczne będzie dokupienie kolejnych obiektywów, których cena też jest zawrotna. Do tego dochodzi jeszcze masa innych elementów, które są potrzebne do robienia profesjonalnych zdjęć. Cena studia może więc być nawet 6 cyfrowa – wszystko zależy od tego jaką jakość zamierzamy świadczyć swoim klientom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *