Prawo

Rozprawa sądowa i obrona sądowa

Polska jest krajem, w którym rygorystycznie podchodzi się do kwestii związanych z łamaniem prawa. Może wydawać się, że wiele osób pozostaje bezkarnych – tak się dzieje jednak w nielicznych przypadkach i w niejasnych okolicznościach. Zwykle za popełnione przestępstwo będziemy musieli swoje „odsiedzieć”. Może zdarzyć się tak, że osoba niewinna zostanie postawiona w stan oskarżenia. W takiej sytuacji będzie konieczne udowodnienia nam winy przed sądem. W naszym prawie panuje zasadna domniemania niewinności. Osoba, której winy nie zostaną udowodnione nie będzie traktowana jak przestępca. Oczywiście jeżeli jest podejrzenie, że ktoś może być sprawcą to możliwe jest zastosowanie pewnych kroków prawnych np. osadzenie takiej osoby w areszcie na okres postępowania sądowego. Jeżeli znajdziemy się kiedyś w takiej sytuacji to pierwszą i najważniejszą rzeczą będzie skontaktowanie się z osobą, która będzie w stanie nam pomóc wyjść z takiej sytuacji. Powinniśmy zgłosić się do zaufanego prawnika, któremu będziemy mogli zaufać.

Obrona sądowa

Pamiętajmy, że samodzielna obrona zwykle kończy się dla nas źle – nie mamy doświadczenia i nie wiemy nawet jak zachować się przed sądem. Często stresujemy się, co może zostać odebrane jako przyznanie się do winy. Mając osobę, która zna wszystko od środka będziemy w stanie lepiej zaprezentować się przed sądem i przede wszystkim zaprezentować swoją wersję zdarzeń w sposób rzeczowy i konkretny. W ten sposób będziemy mogli przekonać sędziego oraz ławników do tego, że to nie my jesteśmy winni. Najważniejszą rzeczą są jednak dowody, które należy zaprezentować. Jeżeli mamy alibi, które jednoznacznie wyklucza nasz udział w przestępstwie to najpewniej nie będziemy musieli obawiać się tego, że zostaniemy zamknięci w więzieniu. Po prostu usłyszymy wyrok uniewinniający. Jeżeli jednak dowody będą obciążające i pogrążające nas to wtedy mogą być większe problemy. Adwokat Słupsk jest więc osobą, która pomoże nam się w tym wszystkim odnaleźć i pomoże w ułożeni skutecznej linii obrony.

Prawo (sxc.hu)
Prawo (sxc.hu)

Wyrok

Takie rzeczy są ważne, bo mogą przyczynić się do tego, że nie zostaniemy zatrzymani w areszcie lub nie trafimy do więzienia. Oczywiście jeżeli wyrok będzie dla nas niekorzystny to będziemy mogli jeszcze odwołać się do wyższej instancji. Dzięki temu możemy uniknąć sytuacji, gdy uważamy, że sędzia jest do nas uprzedzony. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać, ale wiemy jak to bywa – może okazać się, że jakieś inne sytuacje będą decydowały o zapadnięciu wyroku. Nie ma osób nieomylnych, nawet jeżeli jest to sędzia. Korzystając z usług kancelarii adwokackiej mamy zdecydowanie większe szanse na uniknięcie kary. Będziemy mogli oczyścić swoje dobre imię i powrócić do swojego dawnego życia. Wydatki, które poniesiemy są jak najbardziej tego warte. Nie bójmy się wynagrodzić prawnika za pracę, którą włoży w to, abyśmy mogli żyć w odpowiedni sposób. Zdarzały się przecież przypadki, że osoby niewinne poszły do więzienia – na szczęście nie zdarzają się one często.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *