Dom i wnętrza

Jak najlepiej dbać o ogród?

Własny ogród i jego pielęgnacja to dla wielu z nas hobby i bardzo relaksujące zajęcie, któremu oddajemy się po ciężkim dniu w pracy. Co w przypadku, kiedy jesteśmy początkującymi i chcemy doświadczyć tego samego? Jakie są najlepsze sposoby na dbanie o ogród?

Troska o roślinność

Jeśli w naszym ogrodzie znajdują się rośliny, to musimy o nie dbać w zależności od pory roku. Na wiosnę należy zasadzić interesujące nas rośliny jednoroczne oraz zdjąć zabezpieczenia z roślin wielorocznych. W lecie musimy je podlewać, jesień to zabezpieczenie do zimy. Oprócz tego powinno się regularnie kosić trawnik, gdyż zaniedbany trawnik może przysłonić nawet najlepiej utrzymane rośliny ogrodowe.

Kostka i fasada

Oprócz dbania o rośliny powinniśmy także zadbać o inne elementy naszego ogrodu, które wpływają na odbiór jego wyglądu. Przykładem może tu być kostka brukowa czy fasady, które również wpływają na wygląd ogrodu. Do ich czyszczenia powinno się korzystać z ekologicznych środków czyszczących https://www.biopur.org/czysty-ogrod/, które pozwolą na dokładne oczyszczenie kostki i fasady, a oprócz tego nie zaszkodzą środowisku jak inne środki chemiczne.