Zdrowie i uroda

Psychoterapia

Zdrowie psychiczne jest jednym z najważniejszych aspektów w naszym życiu. Ważne jest, abyśmy czuli się dobrze sami ze sobą. Często nie wiemy, w jaki sposób uporać się z własnymi problemami, traumą oraz zaburzeniami. Wtedy z pomocą przychodzi psychoterapia.

W jaki sposób szukać pomocy?

W internecie można znaleźć kontakt do różnych specjalistów. Jednak trzeba patrzeć również na opinie ludzi pod względem kliniki, aby lekarz który ma nam pomóc, nie zaszkodził nam jeszcze bardziej. Możemy również skorzystać z polecania znajomej osoby na daną terapie uczęszcza.

Jak wygląda leczenie?

Na samym początku, lekarz specjalista przeprowadza z nami ‘’wywiad’’, aby dowiedzieć się jak się czujemy, jaki prowadzimy styl życia oraz w jaki sposób dysponujemy czasem. Następnie ustala z nami grafik spotkań oraz formę. Możemy wybrać terapie indywidualną oraz grupową. Ważne jest abyśmy w klinice czyli się bezpiecznie i komfortowo. Następnie terapeuta stara nam się wytłumaczyć, dlaczego czujemy się źle bądź mamy różne zaburzenia, bo między innymi na tym polega psychoterapia. Ważne jest, aby być szczerym z osobą która chce nam pomóc. Wykwalifikowane osoby nie oceniają nas – starają się nas nakierować na właściwą drogę, tak abyśmy sami doszli do wniosku, czego potrzebujemy aby zacząć funkcjonować prawidłowo. Nie wstydźmy się prosić o pomoc, kiedy naprawdę jej potrzebujemy. Im dłużej zwlekamy, tym nasz stan pogarsza się coraz bardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *