Dom i wnętrza

Czym palić w kominkach?

Jedną z ciekawych inwestycji jakie możemy umieścić w naszych domach są kominki, które mogą pełnić funkcję dekoracyjną, ale nie są do nich ograniczone. Takie kominki mogą świadczyć funkcje dodatkowego ogrzewania. Jednak czym powinno się w nich palić?

Kominek elektryczny

Jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań będzie wkład elektryczny, który podłączony do sieci będzie produkował ekologiczne ciepło. Jednak taki kominek ma sporą wadę, mianowicie jest on kosztowny w użytkowaniu a dla wielu będzie to nieakceptowalne. Z tego powodu należy rozważyć inne rozwiązania, które są mniej ekologiczne ale bardziej wydajne. Co zalicza się do takich paliw? Czy warto posiadać taki kominek?

Inne paliwa i opłacalność

Warto teraz rozważyć po co w ogóle palić w kominku. Jako główne źródło ogrzewania nie będzie to dobry pomysł, ponieważ może on ogrzać głównie tylko jedno pomieszczenie. Taki kominek będzie dobry jedynie jako dodatek do innego źródła ciepła. Jeśli chodzi o paliwa, to drewno i węgiel są najbardziej powszechne, jednak najmniej ekologiczne. Dobrym kompromisem może okazać się kominek z wkładem gazowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *