Dom i wnętrza

Bezpieczeństwo podczas korzystania z kominka

Aby zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z kominka, nie jest zalecany wybór firmy nie posiadającej dużego doświadczenia w montażu kominków, źle przeprowadzony montaż kominka może przyczynić się do jego awarii, a należy pamiętać o tym, że naprawa każdego rodzaju usterki w różnych systemach ogrzewania jest wyjątkowo droga, w przypadku kominka może dojść np. do rozszczelnienia wkładu kominkowego.

Jak przebiega naprawa?

Naprawa będzie musiała najczęściej prowadzić do częściowej rozbiórki kominka. W skrajnych przypadkach w przypadku awarii, może dojść do pożaru, który może okazać się tragiczny w skutkach. Warto więc zadbać o to, aby posadzka przed kominkiem była zabezpieczona przed pożarem, a mianowicie wykonana z materiału, który nie zajmie się ogniem. Posadzka może być wykonana np. z płyt kamiennych, terakoty, blachy mosiężnej lub blachy miedzianej. Posadzkę stawia się fundamencie betonowym, a między fundamentem a ścianami kominka umieszcza się izolacje przeciwwilgociową. Jest to szczególnie istotne w przypadku gdy korzystamy z kominka otwartego które palenisko nie jest niczym oddzielone od pomieszczenia, łatwo w takim przypadku o zapłon materiał poprzez iskry, które powstają w wyniku spalania.

Bezpieczeństwo

Musimy pamiętać, że kominki, tak jak każdy rodzaj ogrzewania nigdy nie jest w pełni bezpieczny, niezależnie od jego rodzaju musimy pamiętać, aby nie pozostawiać kominek bez opieki, zatem zawsze powinniśmy wygaszać kominek Warszawa, gdy tylko wychodzimy z domu. Warto również zadbać o systematyczną kontrolę, konserwację, oraz naprawę używanego przez nas kominka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *